Zaskočen Radostí

249 

Autobiografická kniha C. S. Lewise Zaskočen Radostí patří k nejlepším dílům tohoto světoznámého autora.

Skladem

Kategorie:

Popis

Zaskočen Radostí
moje cesta od ateismu ke křesťanství
C.S.Lewis

Autobiografická kniha C. S. Lewise Zaskočen Radostí patří k nejlepším dílům tohoto světoznámého autora. Lewis píše o své životní cestě s pokorou, s humorem s nenapodobitelným uměním vypravěče. Je to napínavý příběh jednoho z nejvzdělanějších lidí dvacátého století, příběh, který si hned v první kapitole získá čtenáře svým neodolatelným kouzlem. Inspirující a lidsky přesvědčivý životopis autora fantastického světa Narnie a blízkého přítele J. R. R. Tolkiena popisuje Lewisův život od raného dětství až po jeho příklon ke křesťanství ve třiatřiceti letech.
„Lewisova kniha Zaskočen Radostí je jedna z nejlepších a nejvlivnějších autobiografií dvacátého století.“ – prof. Pavel Hošek, Ph. D.

C. S. Lewis (1898–1963) Clive Staples Lewis vyučoval na univerzitě v Oxfordu, později byl profesorem středověké a renesanční literatury na univerzitě v Cambridg. Jako spisovatel je známý díky svému dílu z oblastí středověké literatury, křesťanské apologetiky, literární kritiky a beletrie. Byl velmi dobrým přítelem J. R. R. Tolkiena. Lewisovy knihy byly přeloženy do více než 30 jazyků. Některá jeho díla byla zpracována jako divadelní nebo filmové adaptace, z nichž nejvýznamnější je filmové zpracování „Letopisů Narnie“.
Z jeho křesťanských děl dosáhly velkého úspěchu a celosvětové popularity například „Rady zkušeného ďábla“ či kniha „K jádru křesťanství“. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších křesťanských laických apologetů 20. století.

 

Formát: 12,5 × 19, 204 stran
Vydal: Návrat domů
Rok vydání: 2006