William Tyndale

180 

Záměrem této práce je představit v co možná největší ucelenosti život a dílo předního anglického reformátora a překladatele Bible z původních jazyků do jazyka národního.

Skladem

Popis

William Tyndale
Benjamín Železník

 

Při sledování napínavého životního příběhu muže, který zvolil odchod do exilu, aby získal možnost rozvinout vlastní biblickou práci, jež byla v tehdejší Anglii ilegální, nám zároveň vyvstává před očima úvodní dějství anglického reformního hnutí, které je pro českého čtenáře dosud téměř neznámé.

Od začátku byl autor veden nejen zájmem odborným a faktografickým, ale i snahou sepsat přehledné, dobře čitelné, a přesto nikoli příliš obšírné pojednání, které by mělo naději vzbudit zájem o životní zápasy křesťanů dřívějších dob, a přinést tak i povzbuzení do našich vlastních zápasů víry.

Mgr. Benjamín Železník (nar. 1974) vystudoval teologii na Evangelické teologické fakultě UK. Od roku 2011 je pomocným redaktorem časopisu Slovo z Jeruzaléma, který vydává ICEJ ČR. Jako lektor osvětového projektu Světlo paměti (ICEJ ve spolupráci s Židovským muzeem Praha) často přednášel na českých středních školách o dějinách antisemitismu a holocaustu. Vedle teologie a biblistiky se jeho zájem zaměřuje na české a evropské dějiny.

VydalDidasko
Vazbapevná
Rozměry110×160
Rok vydání2020
Počet stran124

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “William Tyndale”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *