Změň to ty

169 

Většina lidí si myslí, že běžný teenager toho moc změnit nemůže. Ale Zach Hunter není běžný teenager. A věří, že běžný teenager nejsi ani ty.Zach bojuje proti obchodu s otroky. Možná si myslíš, že otroctví už dávno vymizelo, ale ve skutečnosti je dnes zotročeno po celém světě víc lidí než kdykoli předtím. Zach ve třinácti letech zahájil celonárodní studentskou kampaň, díky níž se statisíce lidí dozvěděly o problému novodobého otroctví a vybraly se tisíce dolarů, které pomáhají osvobodit zotročené.

Jen 1 skladem

Kategorie:

Popis

Změň to ty – Můžeš osvobodit otroky a změnit svět
Zach Hunter


Většina lidí si myslí, že běžný teenager toho moc změnit nemůže. Ale Zach Hunter není běžný teenager. A věří, že běžný teenager nejsi ani ty.
Zach bojuje proti obchodu s otroky. Možná si myslíš, že otroctví už dávno vymizelo, ale ve skutečnosti je dnes zotročeno po celém světě víc lidí než kdykoli předtím. Zach ve třinácti letech zahájil celonárodní studentskou kampaň, díky níž se statisíce lidí dozvěděly o problému novodobého otroctví a vybraly se tisíce dolarů, které pomáhají osvobodit zotročené.
Když se kolem sebe rozhlédneš, zjistíš, že tenhle svět není v pořádku. Hlad, bída, globální oteplování, nemoci… Dospívající si často myslí, že všechny tyhle problémy jsou na ně příliš velké. Ale Zach věří, že právě tebe může Bůh použít, abys změnil svět.
Své vlastní zkušenosti i inspirující příběhy statečných mužů a žen shrnul v téhle knížce. Popisuje v ní, jak je možné využít vliv, komunitu, odvahu, schopnost vést, soucit, vytrvalost, obětavost, překonávání těžkostí, pevný postoj a osobní zápal k tomu, abychom společně změnili svět k lepšímu.

Ohlasy českých čtenářů:
Poutavé příběhy z celého světa a především Zachovo osobní nadšení mě velmi povzbudily znovu a znovu nacházet odvahu k překonání vlastních strachů a k vnímání potřeb ostatních. Připomnělo mi to dobu, kdy jsem jako dvacetiletá jela na rok do Ugandy založit projekt Adopce na dálku. Bůh mě tehdy použil jako nástroj pomoci tisícům dětí bez ohledu na můj věk a nedostatek zkušeností. Věřím, že Zachovy otázky k zamyšlení ti ukážou tvé skryté talenty a zažehnou zápal, který může pomoci tobě, tvému okolí i milionům otroků v rozvojových zemích.
– Lenka Černá, M.A., Excellent Plzeň FAIR TRADE

Chceš změnit svět kolem sebe? Hledáš dobré nápady, jak začít? Chceš povzbudit? Zajímají tě příběhy lidí, kteří do toho šli naplno? Pokud ano, pak držíš v ruce tu správnou knihu.
– Jakub, 18 let

Tahle knížka mě opravdu povzbudila: inspirativními příklady ze života, postojem autora, který je podobně starý jako já, i tím, že seznamuje s problémem novodobého otroctví, o kterém v Evropě moc nevíme. Byla pro mě velkým požehnáním a věřím, že má co dát i ostatním.
– Johana, 17 let

Zach Hunter se narodil roku 1991. Je to běžný americký teenager – a abolicionista, který bojuje za to, aby byly po celém světě osvobozeny oběti novodobého otroctví.

Vydal: Samuel