Sex, šlehačka na dortu

28 

Čtivě a otevřeně napsaná kniha pro mladé, ve které naleznou odpovědi na řadu svých otázek.

Jen 1 skladem

Kategorie:

Popis

Sex, šlehačka na dortu
T. Řehák

Jak na to, když nevíš jak na to?
     Jmenuji se Tomáš Řehák a pracuji v církvi. Jsem také vedoucí o.s. ABATOP, což je křesťanská organizace zabývající se péčí, vzděláváním a školením v oblasti AIDS.  Nejsem spisovatel teoretik, jsem praktik. Na jedné straně sloužím mladým lidem zasaženým nevyléčitelnou nemocí. Na druhé straně jezdím po školách a učilištích a vyprávím tobě a tvým kamarádům i kamarádkám, jak strašné věci si můžete způsobit, když “někomu naletíte”. Ročně hovořím s několika tisíci mladými lidmi. Od roku 1995 do roku 2012 jsem mluvil s čtyřmisty tisíci mladými lidmi. Všude, kam přijdu, mi kladete otázky a ty otázky jsou velmi podobné. Ptáte se na partnerství, namlouvání, chození, sex. Hledáte podle toho, jak vás učí různé časopisy a videa, DVD filmy a snažíte se jim věřit, i když někde hluboko cítíte, že to není všechno, že vám ještě něco tají.
      A pak najednou jako blesk z nebe přijde zpráva, že jeden z vás je HIV pozitivní. Zítra to můžeš být i ty. Ale také nemusíš. Máš volbu.
Ještě jsem zapomněl říci jednu věc. Jsem křesťan. To znamená, že nevěřím, že svět vznikl náhodou. Takže ani nevěřím, že ty jsi nějaká náhoda. Věřím, že každý z vás je jedinečný, zcela neopakovatelný, jako je neopakovatelná kresba na palci tvé ruky. Věřím, že stejně neopakovatelná a jedinečná je dívka, která sedí v lavici před tebou. Věřím, že váš život má hluboký smysl. A proto si s vámi chci povídat o tom, co vás možná právě teď tolik zajímá. V této brožurce vám nabízím řešení, jak se můžete vyhnout chybám, které před vámi udělali jiní mladí lidé. Nemám v úmyslu s vámi manipulovat nebo vám něco vnucovat. Nabízím vám pouze jiný pohled. Použil jsem své vlastní znalosti a také zkušenosti dalších autorit a přátel, kteří se věnují mládeži.

      Přál bych si a modlím se, aby to, co budete číst, bylo pro vás určitým majákem, nasměrováním při plavbě na rozbouřeném moři. Máte před sebou dlouhou cestu (plavbu).

Vydal: Křesťanský život

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Sex, šlehačka na dortu”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *