Sleva!

Parabible

269 

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází.

Skladem

Popis

Parabible
Alexandr Flek

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Dávný příběh o Ježíši Nazaretském zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jak v předmluvě uvádí prof. Martin C. Putna, v Parabibli jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové „zabalení“ do současné literární formy.

Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.

Kdykoli čtu Parabibli, mám lepší den.
– Adam Borzič, básník, překladatel a terapeut

Nově jsem pochopil význam slov, která jsem slyšel už stokrát. Geniální, místy přímo Boží! – Bonaventura Ondřej Čapek, františkán

Má to grády! – Sveťo Korbeľ, frontman kapely Slobodná Európa

Drsné. Líbí. Dík.
– Hana Pinknerová, spisovatelka

Formát: 13 × 19 cm, 192 stran
Vydal: Biblion
Rok vydání: 2018

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Parabible“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *