Islám jako výzva pro křesťany

125 

Hoškova kniha přináší zasvěcený pohled na problematiku vztahů mezi křesťany a muslimy.

Skladem

Kategorie:

Popis

Islám jako výzva pro křesťany

Pavel Hošek


Aktuální, čtivá a důležitá. Kniha Pavla Hoška vnáší do diskuze o islámu perspektivu křesťanské víry. Poučeně, srozumitelně, ale nikoli triviálně autor uvádní čtenáře na cestu ohledávání vlastních hodnot, osobního přesvědčení i samotných základů vlastní víry. Co je adekvátní křesťanskou reakcí na “islámskou výzvu” současnosti? V rukou držíte jedinečné pozvání k reflexi této otázky.
Doc. PhDr. Jan Hábl, PhD., pedagog, Univerzita J. E. Purkyně, Ústí nad Labem

 

Hoškova kniha přináší zasvěcený pohled na problematiku vztahů mezi křesťany a muslimy. Každý, kdo chce porozumět tomuto tématu víc než jen povrchně, by si ji měl přečíst.
Doc. PhDr. Karel Floss, filosof a překladatel, dřive Univerzita Palackého, OlomoucV současné diskusi o islámu jde o hodně: nejen o dobrý pocit, že mám pravdu, zatímco moji oponenti se mýlí. Jde o budoucnost. Postoje každého z nás totiž mají vliv na okolí a ve společném souzvuku mohou dolehnout až k představitelům naší země a Evropy, a tím spoluurčit politický vývoj. To je velká věc, ale Pavlu Hoškovi jde o mnohem víc: aby tyto postoje – ať jsou třeba vzájemně odlišné – každopádně odrážely víru v Ježíše Krista a aby křesťané právě tímto způsobem přispívali do společné diskuse. Zrovna tohle za ně totiž nikdo jiný neudělá. Proto je tak ohromně dobře, že tato kniha vyšla. 
Doc. PhDr. Zdeněk Vojtíšek ThD., religionista, Univerzita Karlova, Praha

Rok vydání: 2016
Pořadí vydání: 1. vydání
Formát: 138 x 205 mm
Vazba: brožovaná
Počet stran: 96
Vydal: Návrat domů

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Islám jako výzva pro křesťany”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *